Rybářství a rybníkářství na Třeboňsku

Rybníkářství na Třeboňsku má několikasetletou tradici. Více než 500 rybníků a rybníčků tvoří v současnosti rybaření na Třeboňku16 soustav, z nichž nejznámější jsou Nadějská a Chlumecká.

Systém rybniční soustavy na Třeboňsku byl nominován jako „Třeboňské rybníkářské dědictví“ do seznamu světového dědictví UNESCO a Rožmberská rybniční soustava byla vyhlášena národní kulturní památkou.

vylov RozmberkaNa své si přijdou všichni sportovní a rekreační rybáři, jimž Rybářství Třeboň nabízí možnost rekreačního rybaření na Třeboňsku. Zajímavou příležitostí pro podzimní turistický pobyt jsou výlovy rybníků v říjnu a v listopadu.

 

Třeboňští kapři na každý stůl patří

Rybářské tradice se odráží i v Třeboňských kuchařských specialitách místních restaurací. Pokrmy připravené z masa kaprů, štik, marén, úhořů a dalších „ploutnatců“ jsou téměř kulturním zážitkem. Máte-li zálusk na chutnou rybku, doporučujeme navštívit:

speciality z ryb na Třeboňsku

Akce

Ubytování v našich apartmánech

Ubytování v našich apartmánechVážení,
nově pro vás nabízíme i ubytování v našich apartmánech "Adieu" které jsou situovány přímo na břehu rybníka Svět.
K dispozici jsou 2 komfortní apartmány. Oba s kapacitou 5-ti lůžek nebo možno využít jako celek pro skupinu až 10-ti osob.
Bližší informace a rezervace na tel.774 554 477 nebo 606 206 630

>> více

Nebytové prostory k pronájmu

Nebytové prostory k pronájmuenergeticky úsporné prostory vhodné k bydlení a podnikání ve Vratislavském domě na náměstí v Třeboni...

>> více

Historie Vratislavského domu