Rybářství a rybníkářství na Třeboňsku

Rybníkářství na Třeboňsku má několikasetletou tradici. Více než 500 rybníků a rybníčků tvoří v současnosti rybaření na Třeboňku16 soustav, z nichž nejznámější jsou Nadějská a Chlumecká.

Systém rybniční soustavy na Třeboňsku byl nominován jako „Třeboňské rybníkářské dědictví“ do seznamu světového dědictví UNESCO a Rožmberská rybniční soustava byla vyhlášena národní kulturní památkou.

vylov RozmberkaNa své si přijdou všichni sportovní a rekreační rybáři, jimž Rybářství Třeboň nabízí možnost rekreačního rybaření na Třeboňsku. Zajímavou příležitostí pro podzimní turistický pobyt jsou výlovy rybníků v říjnu a v listopadu.

 

Třeboňští kapři na každý stůl patří

Rybářské tradice se odráží i v Třeboňských kuchařských specialitách místních restaurací. Pokrmy připravené z masa kaprů, štik, marén, úhořů a dalších „ploutnatců“ jsou téměř kulturním zážitkem. Máte-li zálusk na chutnou rybku, doporučujeme navštívit:

speciality z ryb na Třeboňsku

Akce

Velikonoční menu...

Velikonoční menu...Vážení,
po roce zde máme opět velikonoce a proto jsme pro Vás, stejně jako loni připravili speciální sváteční menu.
Přijďte se přesvědčit...

Nebytové prostory k pronájmu

Nebytové prostory k pronájmuenergeticky úsporné prostory vhodné bydlení a podnikání ve Vratislavském domě na náměstí v Třeboni...

>> více

Zdravé vaření pro každého 1.1. - 30.4. 2014

Zdravé vaření pro každého 1.1. - 30.4. 2014Vám naznačí co to vlastně je zdravá strava a jak s její pomocí můžete změnit celý svůj životní styl k Vaší naprosté spokojenosti. A co si společně uvaříme, to si také s chutí sníme...

>> více

Historie Vratislavského domu