Rybářství a rybníkářství na Třeboňsku

Rybníkářství na Třeboňsku má několikasetletou tradici. Více než 500 rybníků a rybníčků tvoří v současnosti rybaření na Třeboňku16 soustav, z nichž nejznámější jsou Nadějská a Chlumecká.

Systém rybniční soustavy na Třeboňsku byl nominován jako „Třeboňské rybníkářské dědictví“ do seznamu světového dědictví UNESCO a Rožmberská rybniční soustava byla vyhlášena národní kulturní památkou.

vylov RozmberkaNa své si přijdou všichni sportovní a rekreační rybáři, jimž Rybářství Třeboň nabízí možnost rekreačního rybaření na Třeboňsku. Zajímavou příležitostí pro podzimní turistický pobyt jsou výlovy rybníků v říjnu a v listopadu.

 

Třeboňští kapři na každý stůl patří

Rybářské tradice se odráží i v Třeboňských kuchařských specialitách místních restaurací. Pokrmy připravené z masa kaprů, štik, marén, úhořů a dalších „ploutnatců“ jsou téměř kulturním zážitkem. Máte-li zálusk na chutnou rybku, doporučujeme navštívit:

speciality z ryb na Třeboňsku

Akce

Penzion Vratislavský dům nově v provozu

Po delší odmlce je opět v provozu Penzionu Vratislavský dům v Třeboni. K dispozici jsou 3 pokoje a jeden apartmán. Přijímáme rezervace.na termíny od května 2016.

>> více

Akvárium Vratislavský dům

Akvárium Vratislavský důmDne 22.dubna se otevírá ve Vratislavském domě na náměstí v Třeboni stálá expozice sladkovodních ryb. Těšíme se na Vaši návštěvu.

>> více

Historie Vratislavského domu